Науковий семінар д.е.н. В.І. Чиж на тему «Місце бухгалтерського обліку у цифровій економіці»

На кафедрі обліку, аналізу і оподаткування 26 лютого 2024 року проведено науковий семінар на тему «Місце бухгалтерського обліку у цифровій економіці». Д.е.н., проф. В. І. Чиж ознайомила присутніх з цікавою доповіддю щодо трансформаційних змін облікового процесу у зв’язку з діджиталізацією економіки. Доповідачка зазначила, що діджиталізація, як використання цифрових технологій для зміни бізнес-моделі господарювання підприємства і створення нових можливостей для отримання прибутку, висуває нові вимоги до бухгалтерського обліку. І мова не просто про впровадження електронного документообігу, зміну організаційних умов та технічного базису обліку, а й формування нової парадигми бухгалтерського обліку, обриси якої лише вимальовуються, тому вкрай важливими є подальші наукові здобутки у цій царині – нові концепції, дослідницькі підходи, розробки певних видів обліку. Цифрова облікова парадигма ґрунтується на застосуванні технології безконтактної ідентифікації в обліку та управлінні активами підприємства; використанні електронного формату фінансової звітності; запровадженніблокчейну як перспективної технології обліку; відображенні крипто активів у системі бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Практика застосування міжнародних стандартів бухгалтерського обліку і фінансової звітності, які були створені до виникнення цифрової економіки, свідчить про потребу перегляду чинних документів у напряму формування нових принципів систематизації, формулюванні критеріїв визнання крипто активів і принципів відображення їх обліковій інформаційній системі. Відзначено, що чинна система обліку наразі не готова для адекватного відображення нових фактів господарської діяльності підприємства, які у недалекому майбутньому стануть звичайною практикою.

В обговоренні доповіді прийняли активну участь викладачі кафедри: д.е.н. В.О. Гавриленко, кандидати економічних наук Н.М. Бразілій, С.Л. Демиденко, Ю.М. Крот, Я.П. Пастернак, В.В. Пасенко. Так, завідувачка кафедрою В.О. Гавриленко відзначила користь проведення таких наукових заходів з актуальної тематики, що дає поштовх для подальших досліджень кафедри у межах наукової теми «Обліково-аналітичне забезпечення управління ресурсами в умовах цифрової економіки».