Науковий пошук кафедри концентрується на розв’язанні таких проблем:

  • розвиток теорії бухгалтерського обліку відповідно до вимог міжнародної стандартизації фінансової звітності;
  • аналітичне забезпечення системи управління українськими підприємствами, удосконалення методики стратегічного й ситуаційного аналізу в умовах нестабільності зовнішнього середовища;
  • розвиток методологічних засад аудиту;
  • застосування сучасних автоматизованих інформаційних систем в обліку, аналізі, аудиті.

Упродовж 2018-2020 рр. викладачі кафедри обліку, аналізу і оподаткування проводили наукові дослідження за темою «Обліково-аналітичні алгоритми управління підприємством в умовах євроінтеграційних процесів України» (керівник – Гавриленко Валентина Олександрівна, д.е.н., професор. Реєстраційний номер – 0118U000078).

З 2021 р.  проводяться наукові дослідження за темою «Обліково-аналітичне забезпечення управління ресурсами в умовах цифрової економіки» (керівник – Гавриленко Валентина Олександрівна, д.е.н., професор. Реєстраційний номер – 0121U111685). Метою досліджень є удосконалення системи інформаційного забезпечення, яке дасть змогу підвищити якість облікової та аналітичної інформації, що використовується не тільки для економічного аналізу діяльності окремого підприємства, а й для узагальнення результатів у масштабі сфер економічної діяльності загалом. Функціонування системи обліково–аналітичного забезпечення на вітчизняних підприємствах засвідчує низький рівень зорієнтованості на розробку та прийняття оперативних та рішень, що негативно впливає на ефективне використання існуючих інструментів управління та актуалізує наукові дослідження з розробки концептуальних засад обліково– аналітичного забезпечення управління ресурсами в умовах цифрової економіки.

      Протягом 2021 – 2024 років кафедрою виконано науково дослідну роботу на тему «Обліково-аналітичне забезпечення управління ресурсами в умовах цифрової економіки». Тематика наукової роботи актуальна з огляду на те, що інформаційною базою управляння ресурсами підприємства є бухгалтерський облік, від стану якого залежить ефективність управлінських рішень. Повне, своєчасне та достовірне інформаційно-аналітичне забезпечення формує управлінський базис та є необхідним інструментарієм, передумовою подальших трансформацій і розвитку сталого менеджменту. В свою чергу, такий тренд зумовлює формування нових вимог до системи обліку та необхідність забезпечення її відповідності тенденціям бізнес-управління і суспільного розвитку. Перспективним інструментом виконання цих завдань у сучасній практиці постає цифровізація облікових процесів та формування звітності.

      У результаті виконання наукової роботи удосконалено систему бухгалтерського обліку на засадах використання цифрових технологій для підвищення оперативності облікової та аналітичної інформації, покращення її якості та доступності для прийняття управлінських рішень щодо ефективного використання ресурсів. Конкретні результати полягають у наступному:

  •  Досліджено правову основу формування нової парадигми бухгалтерського обліку, щодо формування і використання в управлінському процесі інформації, отриманої у цифровому середовищі. Узагальнено проблемні питання у теоретико-практичній площині обліку, висвітлені у працях науковців, зокрема: актуалізація питання створення цифрової облікової парадигми, дослідження факторів гальмування розвитку цифрового обліку у країні, формування методики обліку цифрових активів, зміна та доповнення принципів бухгалтерського обліку.
  •  Обґрунтовано корисність використання цифрових можливостей у сфері обліку, аудиту та оподаткування. Охарактеризовано розбіжність між вітчизняною практикою ведення обліку та міжнародними стандартами, яка набуває все більшої вагомості в умовах глобалізації та інтеграції бізнесу.
  •  За результатами виконання науково-дослідної роботи опубліковано 6 статей у фахових журналах України.
  • Основні положення науково-дослідної роботи висвітлені в доповідях на 12 конференціях різного рівня.
  • Отримані результати використані у навчальному процесі при викладанні дисциплін Інформаційні технології в обліку, Бухгалтерський облік в управлінні підприємствами, Моделі і методи прийняття управлінських рішень в обліку і аудиті.